Pierogi na słodko, z twarogiem, jabłkami i cynamonem. Doskonałe dla dzieci, choć i my od czasu do czasu lubimy zjeść obiad na słodko. Zapraszam :)
Składniki na ciasto:
- 0,5 kg mąki, plus do podsypywania
- 125 ml wrzącej wody
- 125 ml zimnego mleka
- 1 łyżka oleju
- 1 jajko
- szczypta soli
Do
miski przesiać mąkę, dodać
szczyptę soli. Mleko połączyć z wodą, olejem i jajkiem. Wlać mieszankę
do mąki i zagnieść gładkie, sprężyste ciasto. Odstawić na bok i przykryć
ściereczką.
Składniki na farsz:
- 400 g twarogu półtłustego
- 6 jabłek
- łyżka cukru
- łyżeczka cynamonu
Twaróg z cukrem rozetrzeć widelcem. Jabłka umyć, obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Dodać do sera, przyprawić cynamon i wymieszać do połączenia się składników.
Ciasto na pierogi cienko rozwałkować na stolnicy podsypanej mąką. Wykroić krążki, na które nakładać farsz i i zlepiać pierogi.
W
dużym garnku zagotować wodę i lekko ją posolić, wlać odrobinę oleju.
Pierogi wrzucać na wrzątek. Po tym jak wypłyną na powierzchnię, gotować
ok 3 minut. Zalać kubkiem zimnej wody i wyciągnąć na durszlak do
odcedzenia. Gotowe pierożki wyłożyć na talerze. Podawać z roztopionym masłem i cynamonem, lub śmietaną i cukrem.
Smacznego :)
